ELZAB Jota 12 K

Cena netto: 1799.00

ELZAB Jota to niedrogie rozwiązanie dla małych placówek handlowych - niewielkich rozmiarów, łatwa w obsłudze i funkcjonalna kasa fiskalna. Kasa dostępna jest w jasnej wersji kolorystycznej (RAL 7032).
ELZAB Jota to mała, ale funkcjonalna kasa fiskalna stanowiąca optymalne rozwiązanie dla małych i średnich placówek handlowych i usługowych. Polecana jest do punktów gdzie powierzchnia obsługi klienta jest bardzo często ograniczona np. w gastronomii. Dzięki niewielkim rozmiarom, małej wadze, zasilaniu z wewnętrznego akumulatora lub z instalacji samochodowej doskonale sprawdza się także w pracy na targowiskach i bazarach.
Posiada 2 liniowy (2 x 24 znaki) alfanumeryczny wyświetlacz dla kasjera oraz 9-cio cyfrowy wyświetlacz diodowy LED dla klienta.
Wyposażona jest w nowoczesny, dwustacyjny, termiczny mechanizm CITIZEN drukujący jednocześnie oryginał i kopię paragonu.
Alfanumeryczna klawiatura i czytelny wyświetlacz z polskimi znakami oraz prosty układ menu ułatwiają obsługę, która szybko staje się intuicyjna nawet dla początkującego kasjera. Dzięki temu nawet intensywna i długa praca na kasie jest przyjemna.
Nakładka na klawiaturę pełni funkcje ochronne w warunkach narażenia na zachlapanie (np. gastronomia) i pozwala zachować urządzenie w czystości przez długi okres czasu.
Niewielkie koszty eksploatacji zapewniają stosowane materiały eksploatacyjne - tanie i wąskie rolki papierowe.
Kasa obsługuje wszystkie typowe operacje w trakcie sprzedaży:



  • towar do sprzedaży można wybrać za pomocą numeru w bazie towarowej, nazwy, kodu kreskowego lub zaprogramowanego klawisza (48 klawiszy),



  • poszczególne pozycje paragonu można przeglądać, korygować lub usuwać przed jego zamknięciem,



  • dostępne jest udzielanie rabatów i narzutów na poszczególne pozycje i na cały paragon,



  • można sprzedawać za gotówkę lub za pomocą 3 innych form płatności,



  • możliwa jest sprzedaż towarów ważonych,



  • dla par towarów, które zawsze sprzedawane są razem dostępna jest sprzedaż wiązana,



  • kasa obsługuje sprzedaż i przyjmowanie opakowań zwrotnych.


Kasa udostępnia 10 klawiszy skrótów do wybranych funkcji kasjera i raportów. Kasjer może sprzedawać z inną ceną niż zapamiętana w bazie towarowej dzięki funkcji \"otwarta cena\". Kasa obsługuje kody kreskowe z ilością i ceną.
Rozwiązanie drukowania raportów zmian w bazie towarowej jest oszczędne i zmniejsza zużycie papieru. Kasa przypomina użytkownikowi o terminie obowiązkowego przeglądu okresowego.
Kasa umożliwia przyjmowanie zapłaty w innej walucie niż złoty, zdefiniowanej poprzez nazwę i kurs wymiany (dwuwalutowość).
Obsługę klientów usprawnia współpraca z dodatkowymi urządzeniami: czytnikiem kodów kreskowych, wagą (polecana ELZAB Prima), szufladą (polecana rodzina szuflad ELZB Gamma), komputerem. Do połączenia kasy z komputerem niezbędny jest interfejs komputerowy, który dopasowuje sygnały kasy do standardu RS232.


Transmisja danych między kasą a komputerem PC odbywa się w tle, dzięki temu nie przerywa pracy kasjera. Wykorzystując multiplekser można podłączyć do jednego komputera do 8 kas.


Zastosowanie modemu kasowego ELZAB Telekas umożliwia zdalne sterowanie i wymianę danych np. odczyt danych o sprzedaży z odległego stanowiska zarządzania poprzez sieć telefoniczną.


W placówkach gastronomicznych kasa może współpracować z drukarką zamówień do kuchni ELZAB Kuchta.